Geçtiğimiz günlerde sizlerle Acun Ilıcalı’nın O Ses Yunanistan projesiyle ilgili haberimizi paylaşmıştık. Uzun yıllardır hayata geçirmek istediği yurtdışı projeleri için geçtiğimiz aylarda çalışmalara başlayan Acun Ilıcalı sonunda hedefine ulaştı. Acun Ilıcalı ve ekibi Yunanistan televizyonlarındaki yeni projesi ‘O Ses Yunanistan’ ekranlarda olmaya başladı.

‘O Ses Yunanistan’ adlı programda jüri koltuğunda bizde olduğu gibi geçmişte Eurovision plartformunda ün salmış iki isim yer alıyor. 2005 yılında Number One şarkısıyla Eurovision Şarkı Yarışması’nı kazanarak birçok ülkede hit olmuş isim Helena Paparizou ve 2004, 2009 yıllarında ülkesini başarılı bir şekilde temsil etmiş Sakis Rouvas jüri koltuğunda kendilerine yer buldular.

Aslen Yunanistanlı olduğunu söyleyen bir kızın yarışmaya katılmasıyla ‘O Ses Yunanistan’ın tanıtımını yapan Acun, jüri koltuğundaki bu iki dev ismi Türk takipçilerine duyurdu ve yarışmanın ilk fragmanını yayınladı. Acun Ilıcalı Yunanistan’da birçok şehri gezdiğini belirterek jüri üyelerini buna göre seçtiğini belirtti.