Ola Salo Becomes a Father for the Second Time

Ola Salo
 
Few days ago SVT has releaved Melodifestivalen 2016’s host. One of them is Ola Salo who represented Sweden in Eurovision Song Contest in Finland. Today he has shared another good news about his life…

Ola SaloOla Salo (38) represented Sweden at Eurovision Song Contest 2007 in Finland with band The Ark. “The Worrying Kind” came 18th with 51 points. In 2008 Salo has translated Andrew Lloyd Webber’s…
Jesus Christ Superstar into Swedish for a performance in Malmö this autumn in which he will play the title role of Jesus. Ola Salo hosts Melodifestivalen 2016 ‘s “Second Chance” with Gina Drawi and Peter Jöback live from Halmstad.
 Bisexuel singer  marrried with his wife who is Anneli Pekula in 2009. In 2010 their daughter born. And today he has became daddy after 5 years later! It’s a girl!

 

Jag har den stora glädjen att meddela att jag i natt blev pappa till en dotter till! Anneli mår bra och Judith är vä…

Posted by Ola Salo on 19 Kasım 2015 Perşembe

 

About the author

admin

Sloganımızda da belirttiğimiz gibi klişe habercilikten kaçan bir sürü Eurovision fanı ve Eurovision’la yeni tanışan, bu yüzden de hangi habere inanacağını şaşıran bir sürü insan var. Ve kaçış yeri olma fikri, şu an sizin bu satırları okumanıza sebep oldu.
Türkiye odaklı ancak iki dilde yayın yapmaya hazırlanan bir siteyiz. Umarız takip ederken zevk alacağınız, en doğru ve kesin haberleri size ilk ulaştıran bir site oluruz.

Takımımız bölümünden ekibimizi tanıyabilir, mail adresimizden istediğiniz zaman kontağa geçebilir, kafanıza takılan soruları sorabilirsiniz.
Türkiye Eurovision piyasasında yeni bir soluk olmak dileğiyle, hepinizi çok seviyoruz!
ESCape Ekibi

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir