Operación Triunfo’da Sonuçlar Belli Oldu

 

İspanya’nın 2018 Eurovision Şarkı Yarışması‘nda ülkeyi temsil edecek şarkı ve ismi belirleyeceği Operación Triunfo‘da sonuçlar belli oldu.

Amaia ve Alfred “Tu cancion”  ile ülkesini Lizbonda temsil edecek.

Operación Triunfo‘da kazanan tamamen izleyici oyları ve 2 aşamalı olarak belirlendi. İlk aşamada yarışan 9 şarkı 3’e düşürüldü. 2. aşamada ise 3 şarkı arasında oylama yapılarak İspanya’yı Portekiz’in başkenti Lizbon’da yapılacak 2018 Eurovision Şarkı Yarışması‘nda temsil edecek isim belirlenmiş oldu. Ancak bu süreçte jüride yer alan isimler yalnızca yorumlarıyla katkıda bulundular. Jüride şu isimler yer aldı: Luisa Sobral, Victor Escudero, Manuel Martos ve Julia Varela. Roberto Leal ise sunuculuk görevini üstlendi.

Gecede 5 solo şarkı, 3 düet şarkı ve 1 grup şarkısı katılımcılar tarafından seslendirildi. Yarışan şarkılar şöyle idi:

Grup Şarkısı (Seslendiren, “Şarkı Adı”):
Tüm Katılımcılar, “Camina”
Solo Şarkılar (Seslendiren, “Şarkı Adı”):
Amaia, “Al cantar”
Alfred, “Que nos sigan las luces”
Aitana, “Arde”
Miriam, “Lejos de tu piel ”
Ana Guerra, “El remedio”
Düet Şarkılar (Seslendiren, “Şarkı Adı”):
Agoney and Miriam, “Magia”
Aitana and Ana Guerra, “Chico malo”
Amaia and Alfred, “Tu cancion”

Gecenin konukları arasında 2014 Eurovision Şarkı Yarışması‘nın galibi Conchita Wurst, 2017 Eurovision Şarkı Yarışması birincisi Salvador Sobral’ın kardeşi ve aynı zamanda şarkısının söz yazarı Luisa Sobral ile J Balvin de vardı.

Jury ESCape “Operación Triunfo” sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

About the author

Enes

Eurovision ile ilk tanışmam 2007 yılında şans eseri olmuştu. Kanallar arasında dolaşırken denk gelmiştim ve tek bildiğim Kenan Doğulu’nun bizi temsil ettiğiydi. 2008 yılı da dahil olmak üzere izlememiş, ilgilenmemiştim. İlgimi çekmeye 2009 yılında başladım diyebilirim o gün bugündür takip ediyorum. Lizbon 2018'de yer almak kesinlikle bir hayalimin gerçekleşmesiydi, önümüzdeki yıllarda devam edeceğine inanıyorum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir