Eurovision macerasından sadece bir yıl sonra şansını bu kez Rusya O Ses formatında deneyen Aminata, düellolarda elendi. Birçok kişinin finale çıkmasını beklediği bu isim maalesef bekleneni karşılayamadı.

Aminata yarışmadaki İlk sahne performansıyla jüride bulunan Eurovision Şarkı Yarışması’ndaki rakiplerinden Polina Gagarina ve Eurovision Şarkı Yarışması’nda Rusya’ya zafer kazandıran Dima Bilan’ı döndürmeyi başarmıştı. Aminata ise tercihini Polina Gagarina’dan yana kullanmıştı. Bu ikilinin finale kadar gideceğini düşünün fanlar ise Polina’nın kararıyla soğuk duş etkisi yaşadı. Takım içi eşleşmelerde üçlü düelloya çıkan Aminata rakiplerini eleyemedi ve yarışma dışı kaldı. Kararını zor açıklayan Polina ise Aminata’yı ağlayarak uğurladı.

https://youtu.be/i7Oa19EOob4?t=2m5s

Yayınlanan bölümün ardından sosyal medya aracılığıyla mesaj yayınlayan Aminata koçu Gagarina’ya teşekkür mesajını sundu ve yarışmaya katıldığı için çok mutlu olduğunu dile getirdi. Ancak Aminata aksine düşünen birçok fan var, onlara göre Aminata sesini bu tarz yarışmalarda harcamaması gerekiyordu.