Geçtiğimiz 3 yıl boyunca temsilcisini düzenlediği ulusal final “Krajowe Eliminacje” ile belirleyen Polonya Televizyonu 2019 Eurovision Şarkı Yarışması‘nda ülkeyi temsil edecek olan ismi iç seçimle belirleme yoluna gitti…

Yapılan resmi açıklamaya göre dört kişiden oluşan Tulia grubu Polonya’yı 2019 Eurovision Şarkı Yarışması‘nda temsil edecek isim olduğu geçtiğimiz ay açıklanmıştı.

Bugün ise Tulia‘nın Tel Aviv’de yapılacak olan 2019 Eurovision Şarkı Yarışması‘nda Polonya için söyleyecekleri şarkı paylaşıldı. Tulia‘nın şarkısı:

Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz ve Tulia Biczak isimlerinin bir araya gelmesiyle oluşturulan Tulia grubu geleneksel Doğu Avrupa tarzında eserler seslendiren ve  halk müziklerini modern müzik prodüksiyonuyla birleştiren bir gruptur. Geçtiğimiz sene bir araya gelen grup üyeleri, kariyerlerinin ilk yıllarında pek çok tanınmış sanatçı ile iş yapma olanağına ulaştı. Şarkıcılar, Opole’deki en eski ve en önemli Polonya Şarkı Festivali‘nde üç ödül kazandılar ve ardından çok sayıda yaz festivaline katıldılar. En önemli başarıları ise 2018’in sonunda çıkan ilk albümleri için platin ödül almaları oldu.

Polonya 2019 Eurovision Şarkı Yarışması 1. Yarı Finali‘nin 1. yarısında sahne alacak.
2019 Eurovision Şarkı Yarışması hakkında genel bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Spotify‘da “Eurovision Song Contest 2019” listemizden bu yılın tüm şarkılarına ulaşabilirsiniz: