Polonya: İşte Bu Gece Dinleyeceğiniz Şarkılar

 

Geçtiğimiz sene ulusal final ile temsilcisini belirleyen Polonya yarışma sonucunda hedeflediği başarıya ulaşınca bu sene de aynı taktiği uygulama kararı almıştı. Geçtiğimiz günlerde ulusal finalde yarışacak on ismin duyurulmasının ardından şarkılar gün yüzüne çıktı…

  1. Agata Nizińska – Reason
  2. Kasia Moś – Flashlight
  3. Rafał Brzozowski – Sky over Europe
  4. Aneta Sablik – Ulalala
  5. Małgorzata Uściłowska (Lanberry) – Only human
  6. Olaf Bressa – You look good
  7. Paulla – Chcę tam z tobą być
  8. Isabell Otrębus-Larsson – Voiceless
  9. Carmell – Faces
  10. Martin Fitch – Fight for us

Ulusal final 18 Şubat tarihinde gerçekleşecek ve gece sonunda 62. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Polonya’yı teslim edecek ismi öğrenmiş olacağız.  Jüri koltuğunda Alicja Węgorzewska-Whiskerd, Maria Sadowska, Robert Janowski, Włodzimierz Pawlik ve Krzesimir Dębski oturacak. Kazanan isim ise bu jürilerin ve halk oylarının kombinasyonu sonucunda belirlenmiş olacak. Yarışmacıların arasından tanıdığımız Martin Fitch ise 2010 yılında yarışmada ülkesini temsil etmiş bir isim olarak göze çarpmaktadır.

Polonya Ulusal Finali Krajowe Eliminacje 2017 bu gece Türkiye saati ile 22.30’da başlayacak ve buradan izlenebilecek.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir