Bugün 2018 Eurovision Şarkı Yarışması‘na ev sahipliği yapacak olan Lizbon’da sanatçılar ilk provalarına kaldıkları yerden devam ediyor. Birinci yarı finalin ikinci yarısında sahne alacak 9 katılımcı bugün ilk provalarını gerçekleştirecek ve ardından basın merkezinde basın üyeleri ile tanışma konferansları olacak…

Makedonya ile başlayacak olan provaların ikinci günü Kıbrıs’ın provasını tamamlamasıyla son bulacak. Her bir sanatçı ilk provalar boyunca 30 dakika sahnede kalma imkanı bulacak. Bu süre zarfında sanatçının performansı birçok kez kesintiye uğrayacak ve yönetmen-koreograf ikilisinden gelecek direktiflere göre sanatçı performansını her seferinde geliştirmeye çalışacak. Böylece her bir sanatçı bu sürede yaklaşık üç kez şarkısını tamamlayabilecek. Ardından kısa bir dinlenme süresinin ardından basın merkezinin yolunu tutacak ve basın üyelerinden gelen soruları cevaplayacak.

Image source: infenetwork
*** Saatler Lizbon yerel saatine göre belirtilmiştir. TS için +2 saat hesaplaması yapmalısınız.

TSİ 12.00’da başlayacak(an) olan ilk gün çalışmaları, Bulgaristan ekibinin TSİ 22.15’teki basın toplantısı ile sona erecek. İlk provalar boyunca basın üyelerinin arenadan takip etmesi yasak, ancak basın merkezinde kurulu olan LED ekranlardan takip edebilecekler. Bu nedenle her hangi bir video paylaşımı yasak ancak eurovision.tv görüntüleri paylaştığı anda haberimiz güncellenecektir. Ayrıca her bir provada yaşananlar özet bir şekilde sizlere aktarılacak. O nedenle ilgili haberimizi belli aralıklarla takip ediniz.

MakedonyaHırvatistanAvusturyaYunanistanFinlandiyaErmenistanİsviçreİrlandaKıbrıs

ESCape News & INFE Germany paylaştı: 30 Nisan 2018 Pazartesi

  • Finlandiya:

Saara’nın şovu büyük bir tekerlek üstünde başlıyor. 360 derece aşağı ve yukarı gidiyor. Beyaz siyah kısa bir elbise giriyor. Sahnede kendinden emin gözüküyor.

  • Ermenistan:

Sevak karanlıklar içinde başlıyor. Işıklar ilk geldiğinde sanki bir mezarlık içindeymiş gibi. Vokalleri oldukça güçlü. Onun kıyafeti de 1.yarıfinaldeki diğer şarkıcıların çoğunluğu gibi siyah.

 

 

  • İsviçre:

Corinne meşhur şapkasını giyiyor. Kamera grup üyelerinin üzerinde yoğunlaşıyor. Farklı sahne alternatiflerini deniyorlar. bazı yerlerde ışıklar Corinne’nin şapkası gibi kırmızıya dönüyor.