Provaların 7.Gününde Yaşananlar: Bölüm 1

 

Bugün Altice Arena’da Büyük Finalde yer alacak 5 ülke, Portekiz ve teknik sıkıntılar yaşamasından ötürü Yunanistan, bir kez daha provaların gerçekleştirdiler.

İlk olarak ev sahibi ülke Portekiz ikinci provasını tamamladı.

Portekiz’in provasında en büyük dikkat çeken şey kamera açılarının netleşeceği provada sahne kıyafetleri ile prova yapmamaları idi. Onun dışında kamera açılarında birkaç ufak değişikliğe giden Portekiz günün ilk provası olarak sınıfı geçti.

Ardından Birleşik Krallık provasını tamamladı.

Provada göze çarpan etmenlerin başında elbette ışıklandırmalar ve buhar efektleri geliyor. SuRie beyaz elbisesi ile adeta sahnede parlıyor. Ve çoğu kişinin görüşüne göre plaftormunda Sanna Nielsen’in 2011’deki Melodifestivalen şarkısı I’m In Love’dan esinlenildiği düşünülüyor. Aynı zamanda kamera açılarında birkaç değişiklik yapılmış.

Sonra ise İspanya provasını gerçekleştirdi;

İspanya bu provasında yeni ekipmanlar kullanmayı tercih etmiş. Alfred siyah suit elbisesi ile Amaia ise uzun siyah elbisesi ile karşımıza çıktı.

 

 

About the author

Cevat ASLAN

Eurovision ile 2003 yılında büyük coşkuya şahit olarak tanıştım. Eurovision adeta benim yaşam felsefem haline geldi. Eurovision hayalimi Ukrayna'da ekip adına görev alarak gerçekleştirdim.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Haber Bülteni/Newsletter

Choose Your Language

Advertisements
Spotify: Eurovision 2019

INFE Germany

Eurovision 2019 Final18/05/2019
54 gün kaldı.
Bumerang - Yazarkafe