Dün 2017 Eurovision Şarkı Yarışması birinci yarı finalde sahne alacak ülke temsilcilerinin sahnedeki ilk provalarıyla fiilen başlamıştı. Dokuz sanatçının provalarını gerçekleştirdiği ilk günden canlı yayınları partner sitemiz aracılığıyla takip edebildiniz, bizler de yakın zamanda orada olacağız 🙂 Bugün ise birinci yarı finalin ikinci yarısında sahnede olacak dokuz ülkenin provaları gerçekleştirilecek. Prova programına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Günün ilk provalarını (Yunanistan, Polonya, Moldova, İzlanda) izlemek için tıklayınız.

https://youtube.com/watch?v=N_7R1XCQndE%3Fautoplay%3D0

Çek Cumhuriyeti: Performans zemin üzerinden başlanıyor. Daha sonra klipden görüntüler arkadaki gözlerde olacak. Sahne de şarkı için beklenmedik renkler olan mavi, pembe ve sarı renkleri ağırlıklı olarak kullanılmış. Martina Barta, altın renginde metalimsi yırtmaçlı bir tulum giyinmiş.

https://youtube.com/watch?v=tvI216Bm_M4%3Fautoplay%3D0

Güney Kıbrıs: Çek Cumhuriyeti’nde olduğu gibi burada da şarkıya zemin ile başlanıyor. Loic Nottet tarzı kullanılmış. Hem ekran hem de dans figürleri Belçika’nın 2015 performansını andırıyor. Ses uyumu iyi değildi. Hovig başta vokallerle sorun yaşadı. Hovig ve iki dansçısı kliptekine benzer siyah kıyafetler giyinmiş.

Ermenistan: Sahneye genel olarak pembe, mavi ve siyah renkleri ön planda. Klipteki bazı figürler sahnede kullanılmış. Iveta Mukuçyan’ın kamera açılarına benzer kamera açıları kullanılmış. Artsvik’e şarkının ortalarından sonra iki dansçı eşlik ediyor. Vokaller, Artsvik ile uyumlu ve sesleri güçlü. Artsvik siyah ceket ve siyah bir elbise giyinmişti.

https://www.youtube.com/watch?v=xsu_8Fei3pc