Rezil Olduk Ben Gideyim!

 

Ünlü Alman opera şarkıcısı Tony Marshall, Eurovision’a gitmek istediğini açıkladı. 1976 yılında Almanya ulusal finalini Der Star şarkısı ile kazanan ancak daha sonra şarkının yarışmadan önce yayınlanmasından dolayı yarışmaya gidemeyen 79 yaşındaki Tony Marshall, neredeyse her şarkısı ile Almanya listelerinde olan bir star.

Bir Alman haber sayfasına verdiği röportajda şunları söyledi:”Son yıllarda biz sadece kendimizi utandırdık. 12 puan nedir onu bile bilmiyoruz. Kendimizi hatırlatmamız gerekir.”

Almanya kanalları ARD ve NDR geçen yıl ulusal final formatında değişikliğe gitmiş ancak bu yeni sistem Almanya’yı sadece skor tahtasında bir sıra öne alabilmişti. Marshall ayrıca ”Almanya için şarkı mücadelesine ben hazırım.” dedi.

Almanya son üç yıldır Eurovision tarihindeki en kötü çağını yaşıyor. Peki bu yıl Lizbon’da bu kötü talihten kurtulabilecek mi?

About the author

Mehmet Taha Kadaş

Eurovision benim için vazgeçilemez bir olay hem de her yıl. İlk tanışmam 2005 yılında oldu. 2009'da ise tavan yaptı. Final gecesi benim için yılın en önemli günü. Kısacası Eurovision Obsesyonum var.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir