Romanya Devlet Televizyonu (TVR)’nun Son 10 Yılı Soruşturulacak

 

Borçlarından dolayı zor günler geçiren Romanya Devlet Televizyonu (TVR) hatırlanacağı üzere bu yılki Eurovision Şarkı Yarışmasından son anda diskalifiye edilmişti…

Şimdi ise kanal ile ilgili Yolsuzlukla Mücadele Müdürlüğü (Direcției Naționale Anticorupție) savcıları kanalı incelemeye aldılar. Bu çerçevede kanalın 2005-2015 yılları arasındaki 10 yıllık dönemdeki tüm harcamaları mercek altına alınacak.

Ülke tarihinin en büyük kamu skandalı olarak adlandırılırken belirtilen dönemlerde kanal tarafından yapılan tüm alımlar detaylı bir şekilde incelenecek. TVR’nin 2014 yılının sonunda toplam borcu 700 milyon leyi idi. Hatırlanacağı üzere Avrupa Yayın Birliği (EBU) ‘ne olan 15 milyon euroluk borcundan dolayı Eurovision Şarkı Yarışmasından diskalifiye etmişti.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir