Azerbaycan’ı 2018 Eurovision Şarkı Yarışması‘nda “X My Heart” şarkısı ile temsil etmeye hazırlanan AISEL şarkısının paylaşılmasından sonraki süreci anlattı…

Azerbaycan temsilcisi AISEL bundan sonraki süreç ve sahne şovu ile ilgili konuştu:

Eurovision‘a katılmak için ben bir girişimde bulunmadım. Azerbaycan Televizyonu İçtimai Tv‘de yapılan seçim sonucunda bana teklif geldi. 20 kadar kişi bu seçime katıldı sonunda benim üzerimde uzlaşıldı. Ülkemi temsil etmekten gurur duyuyorum.

Eurovision bir pop yarışmasıdır. Benim yaptığım müzik ise tamamen farklı. Klasik ve jazz müzik ile ilgileniyorum. Görüldüğü gibi tarzım biraz farklı ve kendi şarkılarımı kendim yazıyorum. Eurovision benim için yeni bir müzik türü denemek için bir fırsat bir macera. Benim için çok heyecanlı bir macera, insanın hayatında sık olmayacak bir şey.

En iyi sonuç için hazırım. Benim için en önemli şey iyi bir şekilde şarkımı icra etmek ve seyircinin aklında kalmak. Çok fazla kişinin aklında kalabilmek. Bazen zaferler kazanmak gerçekten çok sevildiğiniz anlamına gelmez.

Eurovision‘da sunacağımız şov hazır. Şu ana kadar 2 kez prova için Atina’ya gittim. Provalar devam edecek. Her şeyi pekiştireceğiz. He zaman şunu söylüyorum defalarca tekrar ediyorum bir vokalistten çok bir piyanistim. Profesyonel piyano eğitimi aldım. Şarkım ise oldukça farklı bir pop şarkısı. Sahnede çok aktif olacağım ancak gerçekten dans edemiyorum. Ancak çok çalışacağım.”

 

Kaynak: news.day.az