Rus Fanlara #Eurovision Engeli

 

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan kriz nedeniyle bilindiği üzere Rusya bu yıl 2017 Eurovision Şarkı Yarışması’na katılmama kararı aldı…

Yarışmaya ev sahipliği yapan Ukrayna’da ise yoğun güvenlik önlemleri ile birlikte Eurovision Şarkı Yarışması’nın 1. yarı finali geçtiğimiz Salı gecesi gerçekleştirildi. Bu gece ise 2. yarı final etabı gerçekleştirilecek.

Ancak Ukrayna ile Rusya arasındaki Eurovision savaşı hala devam ediyor. Bir Rus Eurovision fanının sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde:

Şu an yaklaşık 5 Rus Eurovision fanı Kiev Havalimanı’nda bekletiliyor. Görevliler şehre girmesine izin vermiyor. İzin vermeme nedenleri ise akreditasyon kartlarının olmaması. Bilindiği üzere bu kartlar yalnızca yarışmanın yapıldığı yerde basın merkezinden alınabiliyor. Haliyle öncelikle oraya ulaşabilmeleri gerekli. Biletlerini göstermelerine rağmen 6 saat bekletildiler. Bu konuda arkadaşlarıma yardımcı olacak birileri var mı?

Sonunda ise Rus fanların zorla uçağa alınarak Minsk üzerinden ülkelerine gönderildikleri açıklaması yapıldı.

 

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir