Rusya 2018 Eurovision Temsilcisini Belirledi!

 

Ukrayna’nın bu sene Rus temsilcisi Yulia Samyilova’ya getirdiği 3 yıllık ülke sınırlarına giriş yasağının ardından art arda açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Rus devlet kanalının (Channel 1) basın servisinin TASS haber ajansına yaptığı açıklamaya göre Yulia Samyilova’nın yasağı devam etmesi halinde, sanatçı Rusya’yı gelecek sene temsil edecek. Ancak bu karar yarışmaya ev sahipliği yapacak ülkeye göre netlik kazanacak.

Açıklamanın orijinali:

“In the case, if Ukraine does not allow Yulia Samoylova to participate in the Eurovision, next year, regardless of the hosting country of the contest she will become the representative of Russia”, was stated by Channel One.

Bu karar ikinci devlet kanalı Rossiya 1 tarafından da onaylandı.

 

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir