Rusya İçin Ukraynaca Şarkı Önerisi

 

Rusya’nın bu yıl Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenecek 2017 Eurovision Şarkı Yarışmasına katılımı bilindiği üzere tam bir muamma idi. Hepinizin bildiği gibi temel olarak bunun iki nedeni vardı:…

Hepinizin bildiği gibi temel olarak bunun iki nedeni vardı:

1-Sergey Lazarev ile bile ancak 3. olabilen Rusya

2-Ukrayna-Rusya arası gerilim…

Ancak beklendiği gibi olmadı Rusya 2017 Eurovision Şarkı Yarışmasına katılımını onayladı. Ardından ise Ukrayna’dan Rusya’ya kara liste geldi ve sonrasında ise Rusya ile ilgili bazı dedikoduları öğrendik.

Bugün ise daha farklı bir gelişme oldu. Moskova doğumlu 54 yaşındaki Mikhail Turetsky “Сегодня (Segodnya)” ya verdiği röportajda ülkesi Rusya’yı bu yıl Eurovision’da sanat yönetmeni olduğu “M. Turetsky Soprano” nun temsil etmek istediğini açıkladı. Üstelik bununla kalmayıp bu konuyla ilgili planlarını açıkladı:

Kızlar Eurovision 2017 için gerçekten çok çalışıyorlar. Nakaratı Ukraynaca olan İngilizce bir şarkı hazırlığı içindeler. Uygun bulunurlarsa Eurovision’da Rusya’yı temsil etmek için sabırsızlanıyorlar.

“M. Turetsky Soprano” 7 kadın sanatçıdan oluşuyor ve tek bayan soprano grubu olma özelliğine sahip:

1. Daria Lvova (SOPRANO-ENERGY)
2. Olga Brovkina (SOPRANO COLORATURA)
3. Iveta Rogova (SOPRANO-LATINO, electro violin)
4. Tamara Madebadze (JAZZ-MEZZO SOPRANO)
5. Anna Korolik (FOLK-SOPRANO)
6. Valeriya Devyatova (SOUL SOPRANO)
7. Eugenia Fanfara (DRAMATIC SOPRANO)

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

1 Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir