2017 Eurovision Şarkı Yarışması’na sayılı günler kala hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Şarkı seçimlerini tamamlayan ve son haline karan veren ülkeler şu sıralar yarı final ve final gecesinde sahne performansları öncesinde ekrana yansıyacak postcard görüntülerini hazırlama telaşı içinde. 

Geçmiş senelerden farklı olarak bu sene postcard çekimleri iki basamaktan gerçekleşecek. Tarihte bir ilk olarak postcard çekimlerinin birinci basamağından her katılımcı ülkenin yayıncı kurumu sorumlu olacak. Çekimlerin ilk turu sanatçıların ülkelerinden görüntüleri kayda alınacak. İkinci tur ise tüm delegasyon yetkilileri Mayıs ayında Kiev’e varınca kayda alınacak. Postcardların ana teması sanatçıların duyguları olacak.

Bu sene en tartışmalı konu haline gelen Rusya temsilcisinin Ukrayna’ya 3 yıllık giriş yasağının ardından tüm dikkatler Rusya ve Ukrayna cephelerinden gelecek haberler üzerinde. Her iki tarafta aldıkları kararlardan geri adım atmayınca iş gittikçe çıkmaza giriyor. Tüm bu gelişmeler yaşanırken Yulia Samoylova yarışmadan umudunu kesmeyip hazırlıklarına devam ediyor. Sanatçı bugün Moskova’da bulunan Kızıl Meydan’da postcard için çekimlerini sürdürdü.

Samoylova açıklamasında şunları dile getirdi:

İki tane ses koçu ve İngilizce eğitmeni ile birlikte çalışıyorum. Çeşitli moda tasarımcılarınla toplantı yapıp kıyafetler üzerine konuşuyoruz ve promosyon videolarını kaydediyoruz. Sözün kısası Eurovision’da yarışan bir ülke olarak yapılması gereken her şeyi yapıyoruz.”