Rusya’dan Skandal Üstüne Skandal

 

Sene boyunca sizlerle Rusya’nın ihmalkarlığı sonucunda gerek şarkısında, gerek klibinde gerekse provalarda görüntü ve kayıtların sızdığına dair haberler paylamıştık. Ancak bu sefer gerçekten boyutu aştı: Rus jüri takımı ciddiyetsiz bir şekilde ülkelerin sahne performanslarından kayıtları sosyal medya aracılığıyla paylaşı.

Geçtiğimiz gece gerçekleşen jüri finalinde 18 ülke oylamayı yüzde elli etkileyecek jüri oylarını kazanabilmek için mücadele etti. Seyircilerin de biletli olarak girebildiği gecede her hangi bir ihmalin gerçekleşmemesi için izleyiciler sürekli uyarıldı. Ancak asıl ihmal Rusya’nın jüri takımından geldi. Aşağıda ek olarak paylaşıcağımız videoyu heyecanın kaçmaması için açıkçası izlemenizi önermiyoruz ancak jüri oylarının nasıl bir ortamda ve ciddiyetsiz bir şekilde verildiğini görmenizi istedik. İsterseniz yarın akşamdan sonra da izleyebilirsiniz.

Hızla yayılan bu kayıttan sonra EBU’nun kararı ne olacak merakla bekleniyor.

 

Rus jüri takımından birinin sosyal medya aracılığıyla paylaştığı gönderisi.

 

 

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir