Rusya’nın Tepkisi Gecikmedi: Boykot Ederiz

 

Yaklaşık yarım saat önce Kırım’da konser vermiş olmasından ötürü Ukrayna’ya girişinin yasaklandığı duyurulan Rusya temsilcisine destek Rus parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi’nin Güvenlik Komitesi Başkan Yardımcısı Frants Klintseviç’ten geldi.

Klintseviç, Eurovision yönetiminin, Ukrayna’nın Samoylova hakkındaki kararını kabul etmesi halinde, sadece bu yıl Kiev’de yapılacak olanı değil, tüm Eurovision yarışmalarını boykot edeceklerini söyledi.

Federasyon Konseyi’nin Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Vladimir Cabarov da, Eurovision yönetiminin Ukrayna’yı kararından vazgeçirememesi halinde şarkı yarışmasının başka bir yerde yapılması gerektiğini söyledi.

Cabarov, “Yarışmaya herkesin katılmasının garantisini veremeyen bir ülke, söz konusu yarışmanın yapılacağı yer olamaz. Bu, bir provokasyon” ifadelerini kullandı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan bir kaynaksa, Sputnik’e yaptığı açıklamada, Ukrayna’nın kararını ‘kötü niyetli ve insanlık dışı’ olarak nitelendirdi.

About the author

Enes

Eurovision ile ilk tanışmam 2007 yılında şans eseri olmuştu. Kanallar arasında dolaşırken şöyle bir görmüştüm ve de Kenan Doğulu’nun bizi temsil ettiğini biliyordum ama 2008 yılı da dahil olmak üzere izlememiş, ilgilenmemiştim. İzlemeye 2009 yılında başladım o gün bugündür devam ediyorum. Ev sahibi ülkeye gitmek, yıllardır televizyondan izlediğim etkinliği canlı takip etmek 2018 yılının getirmesini istediklerimden.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Haber Bülteni/Newsletter

Choose Your Language

Advertisements
Spotify: Eurovision 2019

INFE Germany

Eurovision 2019 Final18/05/2019
57 gün kaldı.
Bumerang - Yazarkafe