Rusya’nın Tepkisi Gecikmedi: Boykot Ederiz

 

Yaklaşık yarım saat önce Kırım’da konser vermiş olmasından ötürü Ukrayna’ya girişinin yasaklandığı duyurulan Rusya temsilcisine destek Rus parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi’nin Güvenlik Komitesi Başkan Yardımcısı Frants Klintseviç’ten geldi.

Klintseviç, Eurovision yönetiminin, Ukrayna’nın Samoylova hakkındaki kararını kabul etmesi halinde, sadece bu yıl Kiev’de yapılacak olanı değil, tüm Eurovision yarışmalarını boykot edeceklerini söyledi.

Federasyon Konseyi’nin Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Vladimir Cabarov da, Eurovision yönetiminin Ukrayna’yı kararından vazgeçirememesi halinde şarkı yarışmasının başka bir yerde yapılması gerektiğini söyledi.

Cabarov, “Yarışmaya herkesin katılmasının garantisini veremeyen bir ülke, söz konusu yarışmanın yapılacağı yer olamaz. Bu, bir provokasyon” ifadelerini kullandı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan bir kaynaksa, Sputnik’e yaptığı açıklamada, Ukrayna’nın kararını ‘kötü niyetli ve insanlık dışı’ olarak nitelendirdi.

About the author

Enes

Eurovision ile ilk tanışmam 2007 yılında şans eseri olmuştu. Kanallar arasında dolaşırken denk gelmiştim ve tek bildiğim Kenan Doğulu’nun bizi temsil ettiğiydi. 2008 yılı da dahil olmak üzere izlememiş, ilgilenmemiştim. İlgimi çekmeye 2009 yılında başladım diyebilirim o gün bugündür takip ediyorum. Lizbon 2018'de yer almak kesinlikle bir hayalimin gerçekleşmesiydi, önümüzdeki yıllarda devam edeceğine inanıyorum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir