Ruth Lorenzo Guinnes Rekorlar Kitabında!

 

İspanya’yı 2014 yılında Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ta düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışmasında “Dancing in the Rain” şarkısıyla temsil eden Ruth Lorenzo’dan rekor geldi…

Bu yıl Eurovision Şarkı Yarışması ile adı yeniden anılmaya başlayan Ruth Lorenzo farklı projelerde yer almaya devam ediyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde kendisi Eurovision’a yeniden katılmak için gerekli olan şartlarını sıralamıştı (Şartlara buradan ulaşabilirsiniz.).

Ünlü sanatçı 12 saat içerisinde 20’şer dakikalık konser vererek 8 farklı şehri dolaştı. Sanatçının konser verdiği şehirler Hellín, Albacete, Villarrobledo, Manzanares, Consuegra, Toledo ve Madrid. Meme kanseri hakkında farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen konserler Ruth’a bir rekorun kapısını açtı.

Madrid konserinin ardından kendisine sertifikası takdim edildi. Kendisi bu durumu şu sözlerle açıkladı: “Tükendim ama mutluyum”.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir