Ruth Lorenzo’s First Concert After Eurovision 2014 At Below Sea Level! @RuthLorenzo1

 

Spanish singer and composer who is Ruth Lorenzo represented Spain with her song “Dancing in the Rain” in Eurovision Song Contest 2014 in Copenhagen. Beatiful singer became 10th. Her debut album Planeta Azul was released on 27 October 2014. In social media, she has more than 250,000 followers…

Today she will give a concert first time after Europvision Song Contest. Ruth perform in El Batel’s Room A (The main auditorium hosts up to 1,401 spectator over three floors. It is a unique space due to its unusual location: below sea level.). The concert starts at 21.30.

 

 

El Batel’s Room A (Below sea level):

Ruth Lorenzo – “Dancing in the rain”:

About the author

admin

Sloganımızda da belirttiğimiz gibi klişe habercilikten kaçan bir sürü Eurovision fanı ve Eurovision’la yeni tanışan, bu yüzden de hangi habere inanacağını şaşıran bir sürü insan var. Ve kaçış yeri olma fikri, şu an sizin bu satırları okumanıza sebep oldu.
Türkiye odaklı ancak iki dilde yayın yapmaya hazırlanan bir siteyiz. Umarız takip ederken zevk alacağınız, en doğru ve kesin haberleri size ilk ulaştıran bir site oluruz.

Takımımız bölümünden ekibimizi tanıyabilir, mail adresimizden istediğiniz zaman kontağa geçebilir, kafanıza takılan soruları sorabilirsiniz.
Türkiye Eurovision piyasasında yeni bir soluk olmak dileğiyle, hepinizi çok seviyoruz!
ESCape Ekibi

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir