San Marino: Finalde Yarışacak Şarkılar Açıklandı!

 

San Marino aylar süren ulusal final maratonunda sona yaklaşıyor. Son olarak 11 yarışmacı ile ulusal final yapma kararı alan San Marino, hala Slovakya’nın başkenti Bratislava’da hazırlıklarına devam ediyor. İlk iki şovda ulusal finalde yarışan 11 sanatçı aday iki şarkısının akustik versiyonunu söylemişti. Bugün ise finalde seslendirecekleri şarkılarının stüdyo versiyonları paylaşıldı.

3 aşamada gerçekleşecek olan ulusal finalin ilk aşaması 9 Şubat tarihinde gerçekleştirildi. Show daha önce kayda alınmış olup bant kaydı ile yayınlanmıştı. Bu gecede tüm katılımcılar ilk şarkılarının akustik versiyonunu seslendirmişlerdi. İkinci show ise 16 Şubat Cuma tamamlanmıştı. İlk gecede olduğu gibi ikinci show da canlı yayınlanmamıştı.Bu showda tüm katılımcılar bu sefer alternatif şarkılarını seslendirmişlerdi. Gecenin sonunda ise jüriler hangi sanatçının hangi 2 şarkıdan biri ile finalde performans sergileyeceğine karar vermişlerdi. Bugün ise seçilen şarkıların akustik olmayan halleri takipçiler ile paylaşıldı. Şarkılara üstüne tıklayarak ulaşabilirsiniz.

IROL – Sorry 
Emma Sandström – Diamonds
Giovanni Montalbano – Per quello que mi dai
Camilla North – Yo no soy tu chica
Jenifer Besky – Until the morning light
Franklin Music – Stay
Jessika – Who we are
Judah Gavra – Stay
Tinashe Makura Music – Free yourself
Sebastian Schmidt – Stay
Sara De Blue – Out of the twilight

(Click on songs to listen them.)

Final gecesi ise 3 Mart Cumartesi akşamı canlı olarak yayınlanacaktır. 11 sanatçının hepsi onlar için seçilen şarkıların orijinal versiyonlarını seslendireceklerdir.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir