San Marino Yarışmadan Çekildi!

 

 

Eurovision 2016 finalinin gerçekleşmesinin ardından odak noktası haline gelen Jünior Eurovision yarışmasında bazı olumsuz gelişmeler yaşanıyor.

 

Bu sefer Slovenya’nın ardından San Marino Malta’da gerçekleşecek JESC 2016 sahnesinde yer almayacağını duyurdu. San Marino yayıncı kurulu RTV ‘nin genel müdürü açıklamasında ev sahibi ülke Malta’ya iyi dileklerini sunarken, Eurovision 2017 için henüz karar vermediklerini de bildirdi.

 

Sizlere henüz Eurovision 2016 finali gerçekleşmeden önce paylaştığımız San Marino’dan Yarışma Öncesi Kritik Karar ! başlıklı haberde bu olumsuz kararın gelebileceğini aktarmıştık. Basın konferansında San Marino delegasyon başkanıyla gerçekleştirdiğimiz görüşmede bizlere “Özellikle Çocuk Eurovision Şarkı Yarışması konusunda kararsısız.” şeklinde bir açıklamada bulunmuştu.

 

 

Geçtiğimiz sene Kamilla Ismailova tarafından temsil edilen San Marino geceyi 14. sırada tamamlamıştı.

 

 

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir