San Marino’dan Yarışma Öncesi Kritik Karar !

 

Bu sene sürpriz bir isimle sahnede olacak olan San Marino, ilk provasını bugün gerçekleştirdi. Provadan sonra konuşma imkânı bulduğumuz Serhat’la hoş bir muhabbetin ardından bize olan şaşkınlığını gizleyemedi çünkü Türkiye’den bu kadar çok ilgi beklemiyormuş.

Sadece Serhat’la değil San Marino’nun delegasyon başkanıyla da konuşma imkânı bulduk. Aklımızdaki bir soruyu kendilerine ilettik. Hatırlayacağınız gibi San Marino’yu JESC’de Rus asıllı bir isim temsil etmişti  ve şimdi aylar sonra ESC’de bir Türk isim temsil ediyor, bunun nedenini sorduk. Onlar da herhangi bir nedeninin olmadığını ve bu kararların birbirleriyle bir bağı olmadığını ilettiler.

Ancak şu bilgiyi bizlerle paylaşmaktan çekinmediler. Bu yıl Eurovion Young Musicians ve Eurovision Young Dancers plartformlarında yarışacak San Marino, bu yıldan sonra hem bu plartformlarda hem de Çocuk Eurovision sahnesinde olmama ihtimallerini dile getirdi ve eklediler  “Özellikle Çocuk Eurovision Şarkı Yarışması konusunda kararsısız.”


Son olarak Sofya’da Kamilla Ismailova ile yarışan San Marino 36 puanla geceyi 14. sırada tamamlamıştı.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir