Bildiğiniz üzere ESCape News ekibi olarak Eurovision’un en büyük tanıtım etkinliği olan Eurovision In Concert için Amsterdam’daydık. Oldukça yoğun olan basın merkezinde sizler için birkaç isimle de röportaj yapmayı ihmal etmedik. Aşağıda bu yıl Sırbistan’ı temsil edecek olan sanatçı Sanja Vučić ile olan röportajımız bulunuyor. Sanja bu yıl ülkesini oldukça güçlü bir mesajı olan “Goodbye (Shelter)” şarkısı ile temsil edecek.

1-Geçen hafta tanıtım turunuza başladınız, peki Eurovision’un büyüsünü nasıl buldunuz ?
Şimdiye kadar Eurovision dünyasını bu kadar çok tanımaya pek vakit bulamamıştım. Ancak özellikle bugün ekibin çoğuyla buluşunca insanı içine çeken Eurovision enerjisiyle tanışmış oldum. Özellikle buradaki çoğu kişiyle tanışınca her şey daha gerçek ve eğlenceli olmaya başladı. Başıma gelen her şey için çok minnettarım.

2-Şarkınızın çok güçlü bir mesajı var, peki bu fikir nasıl gelişti ?

Şarkı çocukluğumdan beri favorim olan bir şarkıcı tarafından yazıldı. Şarkımın mesajı çok önemli, sadece ben bir kadın olduğum için de değil. Aile içi şiddet bu dünyanın bir gerçeği ve Eurovision Şarkı Yarışması hislerinizi ve enerjinizi göstermenin en iyi yollarından biri. Bu çok büyük bir fırsat, yalnızca benim için değil, aile içi şiddet yıllardır dünyanın her yerinde karşılaşılan çok önemli bir sorun.

3-Şarkıyı ilk dinlediğinizde nasıl bir tepki verdiniz ?
Şarkıyı ilk duyduğum anda şarkıya bağlandım ve kendimi bu şarkıya bağlamak istedim. Bu mesajı taşımayı fazlasıyla istedim.

4-Dillere çok büyük bir ilginiz var. Yanlış bilmiyorsak dört dil biliyorsunuz ve şu anda Sırbistan’da Arapça öğreniyorsunuz. Bu ilginiz nasıl ortaya çıktı?

İnsanlarla iletişim kurmak benim için çok önemli. İnsalarla iletişim hâlinde olmayı seviyorum ve bunu yapmanın en iyi yolu dillerini öğrenmek. Her şey bir anda gelişti aslında, asla “Hadi gideyim de bir dil öğreneyim.” demedim. Kendiliğinden gelişti, çünkü bu insanlarla bağlantı kurmanın en iyi yolu ve bir diğeri ise tabiî ki müzik.

 

This year’s Serbian representative Sanja Vučić has a message for you to say! @sanjalilwolf

ESCape News (@escapenewstr) tarafından paylaşılan bir video ()