Kore asıllı şarkıcı Dami Im bu yıl Eurovision’da Avustralya’yı temsil edecek. Karar geçtiğimiz hafta Conchita Wurst’un Avustralya’da verdiği konser sırasında herkese ilan edildi. Avustralya Televizyonu SBS’de hem Dami hakkında bilinmeyenleri ortaya koymak hem de niye onu seçtiğini anlatabilmek için 7 madde ile Dami’yi anlattı…

İşte 7 Madde ile Avustralya’nın Eurovision temsilcisi Dami Im:

Dami farklı dilleri konuşabiliyor:

dami im

Dami 9 yaşına kadar Kore’de yaşadı. Sonrasında ise ailesi ile birlikte Avustralya’ya yerleşti. Geçtiğimiz yıl Kore’de çok sıkı takipçisi olan “King of Mask Singer” TV programında sahne alan Dami’yi izleyiciler Koreli yerel bir şarkıcı olduğunu düşündüler. Özetle Kore’den ayrılması aksanından bir şey kaybettirmemiş 😉

Ayrıca Çin’de “Çin yeni yılı” kutlamalarında sahne alan Dami Çinli bir şarkıcı ile Çince düet yaptı.

Şarkı söylemeyi sevdiği şarkıcıların şarkılarına “cover ” yaparak öğrendi:

Dami Im’in coverlarına Youtube kanalından ulaşabilirsiniz.

Kendisinin X Factor ‘den önce zaten bir müzik kariyeri vardı:

Dami Im X Factor

Asıl sıçramayı her ne kadar bu şovla yapsa da aslında hali hazırda kendisinin zaten devam eden bir müzik kariyeri vardı. O bir müzik öğretmeni ve Kore’de kilise korosunda solistti. Hristiyan gençlik kamplarıyla birlikte turlara çıkardı. Sonrasında ise tüm geliri kiliseye aktarılan “Dream” albümünü çıkarttı.

Gerçekten çok yetenekli:

Dami Im

Dami eğitim hayatına Griffith Üniversitesi “Young Conservatorium of Music” programı ile 11 yaşında başladı. Şimdi ise hem keman hem de piyano konusunda bir usta!

Bir sanatçıdan fazlası:

Dami sanatçı kişiliğinin yanında yardımseverliği ve cömerliği ile nam salmış bir isim.

Yardım projeleri kapsamında Hindistan’a bir ziyarette bulunmuştu.

Üzgünüz beyler Dami’nin sahibi var!:

İşte Dami’nin eşi Noah. Dami ve Noah  kilisede tanıştılar. 2012 yılında ise Kore geleneklerine göre evlendiler. Tören ise tahmin edebileceğiniz gibi Seul’de gerçekleşti.