Sebastian Tellier Dita Von Teese İçin Şarkı Hazırladı

 

Almanya’yı 2009 yılında Moskova’da temsil eden Dita Von Teese Fransa’yı 2008 yılında “Divine” temsil eden Sebastian Tellier imzalı şarkı ile geri döndü…

Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nda  “Miss Kiss Kiss Bang” şarkısıyla Almanya’yı temsil eden Alex Swings Oscar Sings‘in sahne şovunda yer alan burlesque dansçısı, aktrist ve girişimci Dita Von Teese o yıl şovuyla dikkat çekmiş ve çok konuşulmuştu.

O dönem provalarda göğüs uçlarını pırlantalar ile kapatıp sergilemesi nedeniyle şovu “fazla erotik” bulunmuş ve final performansında sadeleştirmeye gidilmişti.

Dita Von Teese geçtiğimiz aylarda paylaştığı “Rendez-Vous” şarkısı Sebastian Tellier imzalı.

Sebastian Tellier 2008 yılında Fransa’yı Eurovision Şarkı Yarışması’nda “Divine” ile temsil etmişti. İngilizce olan “Divine” Fransa’da dili yüzünden aşırı eleştiriye maruz kalmış hatta Fransız Parlementosu bile duruma el atmıştı. Bunun üzerine Sebastian Tellier şarkının bir bölümünü Fransızca olarak seslendirmişti.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir