Azerbaycan temsilcisi ve şarkısı “Miracle” ı bizlere tanıttı. Bu yıl çok cici bir kız olan Semra Azerbaycan’ı temsil edecek. Ancak Azerbaycanlı modacı ve makyözler Semra’dan şikayetçi… Semra’nın klibi, giyimi,saçı ve makyajı Ukraynalı ekip tarafından hazırlandı. İşte bu noktada Azerbaycanlı modacı ve makyözler bu duruma oldukça kırgın.

Modacı Leyla Əhmədova Semra’nın kıyafeti hakkında şunları söylüyor:

Giyimi oldukça basit. Eğer 10 üzerinden değerlendirmek gerekirse ben 3 veriyorum. Yabancı modacılara servet ödüyorlar. Maalesef bizlere başvurmuyorlar. Azerbaycan’da çok güçlü modacılar var. Aynı kıyafeti ben en fazla 300 Manat’a dikebilirdim.

Makyöz Tünzalə ise Semra’nın makyajında kusurlar olduğundan bahsediyor:

Burnu geniş olmasına rağmen burnuna düzeltme uygulanmamış. Yabancı makyözler doğallığa bayıldıkları için kızı hiç değiştirmemişler. Gözlerinin etrafını daha öne çıkarıp aydınlatmaları gerekirdi. Bizimle çalışsaydı ona vereceğimiz fiyat klip çekimlerinde orada bulunup bulunmamamıza göre değişirdi. Ancak yaklaşık olarak 500-600 Manatlık bir maliyeti var.

Tünzalə ‘nin aksine Nigar İbrahimova ise makyajda bir kusurun olmadığını iddia ediyor:

Kamera ve ışık kullanımı için geçen yılın trendi olan soft bir makyaj tercih edilmiş. Bu makyajı ben yapsaydım en fala 70 Manat öderlerdi.

Moda danışmanı Elnarə Bəkirova ise bu kıyafetin en fazla 75 Manat değerinde olduğunu söylemiş:

Kıyafetini oldukça sade buldum. Bu tarz kıyafetlerin fiyatı marka ve kalitesine göre farklılık göstermektedir. Bizim butiğimizde 70-120 Manat arasında satılmaktadır.

Kuaför Nərmin İbrahimova’nın saç modeli hakkındaki yorumu ise şöyle:

Çok sade bir saç modeli tercih edilmiş. Hanımlar günlük yaşamlarında hatta ec hanımları evlerinde bu tarz saç modellerini tercih ederler. Fiyanı tamamen kuaförün markasına bağlıdır. Asıl değeri ise 200 Manat.

Kaynak: qafqazinfo.az