Sergey Lazarev: “Boykot olmamalı”

Eurovision 2016 Russia Sergey
Eurovision 2016 Russia Sergey
 

Geçtiğimiz yıl Stockholm’de yapılan Eurovision Şarkı Yarışması’nda Rusya’yı temsil ederek yarışmayı 3. sırada tamamlayan Sergey Lazarev bu yıl Rusya’nın yarışmayı boykot edeceği iddialarını değerlendirdi…

Her ne kadar Rusya cephesinden her gün farklı bir ismin temsilci olabileceği haberleri gelmeye devam etse bile televizyon programlarında Rusya’nın çekilmesi gerektiğini savunanların sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Bu konuyla ilgili Sergey Lazarev verdiği röportajda şunları söyledi:

Kimileri yarışmayı boykot etmemiz gerektiğini söylüyor. Ancak benim kişisel görüşüm her şeyden önce bu yarışmanın yalnızca bir müzik olayı olduğunun farkına varmaları gerekli. Rusya Eurovision’a hep iyi şarkılar gönderdi. Eurovision’un parlak yüzü oldu. Bu yıl gidip gitmeyeceğimizi bilmiyorum. Ancak her şeye rağmen orada olmalıyız. Doğru şarkı ve doğru konsept ile orada olmalıyız. Ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek en ünlü isimlerimizi göndermeliyiz. Kendimizi en iyi şekilde göstermeliyiz.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

1 Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir