Eurovision tarihine çok başarılı şarkılar kazandıran Rusya, bu konuda hırslı bir ülke olmasıyla ünlü. Söz konusu Eurovision olduğunda ince eleyip sık dokuyan Rusya’nın bu seneki planı, karizmatik şarkıcı Sergey Lazarev’i yeniden seçmek olarak gözüküyor.

Sergey Lazarev kimdir ?

Sergey Vyacheslavovich Lazarev, 1 Nisan 1983 Moskova doğumlu, şarkıcı, aktör ve profesyonel bir dansçıdır. Özellikle Rus pop grubu “Smash!!” ile beraber şarkıcı kimliğiyle daha çok tanınmıştır. Grup 2004 yılının sonlarında dağılmış ve şarkıcı müzikal kariyerine tek başına devam etmiştir.

Sergey, 2005 yılının Kasım ayında ilk stüdyo albümü “Don’t Be Fake”i yayınlamış ve bu albüm 300.000 civarında satmıştır. Tiyatro hayatında da,  Broadway stilindeki müzikal komedi “Borrow A Tenor” da rol almış ve burdaki başarısıyla o yıl 5 tane tiyatro ödülünün sahibi olmuştur.

Onun için Eurovision aslında 2008’de başlamıştı..

2008 yılında ise, Rusya’yı 2008 Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil etmek için “Flyer” isimli bir single hazırlamış, ancak Dima Bilan ve şarkısı Believe’in birinci olarak temsil hakkı kazandığı finallerde, 4.olmuştur. Yine aynı yıl içerisinde bu iki şarkıcı bir kez daha “MTV Avrupa Müzik Ödülleri 2007″de “En İyi Rus Şarkıcı” dalında karşı karşıya gelmiş ve ödülü kucaklayan bir kez daha Dima Bilan olmuştur.

 

sergey lazarev gif ile ilgili görsel sonucu

Ve Sergey Eurovision’da!

Sergey, Dima Bilan’a karşı olan yenilgisinin ardından pes etmedi ve 8 sene sonra Eurovision 2016’da “You are the only one” isimli parçasıyla Rusya’yı temsil etti. Sahne performansında inanılmaz efektler kullanan Sergey, senenin favorileri arasında yer almayı başardı. Sergey, halk oylamasında 1. seçilmesine rağmen jüri oylarının da etkisiyle o seneyi 3. olarak bitirmişti.

 

Bu başarıya rağmen politik oylamalar yüzünden o sene Sergey’in kazanamadığını düşünen Rusya, söylentilere göre Sergey’i bu sene yeniden gönderecek.

Sergey Lazarev dışında, Darya Antonyuk, Manizha ve Olga Buzovais’in de temsil edebileceği söyleniyor.

Dileriz Sergey’i bu sene en az 2016’daki kadar başarılı görebiliriz!

“Thunder and lightning, it’s getting excited!!”

Ä°lgili resim