Geçtiğimiz yıl İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nda Avrupa’nın küçük devletlerinden biri olan San Marino’yu “I Didn’t Know’” şarkısıyla temsil eden Serhat Amerika’nın pop, R&B ve dans müzik alanındaki önemli isimlerinden biriyle düet yapmaya hazırlanıyor…

Eurovision Şarkı Yarışması’nda ‘’I Didn’t Know’’ şarkısıyla San Marino’yu temsil eden Serhat Hacıpaşalıoğlu’na, Amerika’nın pop, R&B ve dans müzik alanındaki önemli sanatçılarından biri olan Martha Wash’tan teklif geldi. İkili, yaptıkları görüşmeler sonrası, “I Didn’t Know” adlı şarkıyı birlikte söyleme kararı aldı.

Geçtiğimiz günlerde Serhat’ı ziyaret eden Martha Wash, düet için sanatçıyla birlikte, İstanbul’da stüdyoya girdi. Yaz aylarına damga vurması beklenen şarkı, haziran ayında dünya müzik piyasasında görücüye çıkacak.

Hatırlanacağı üzere Martha Wash Serhat Hacıpaşalıoğlu’nun düzenlediği ‘fizy 20. Liseler Arası Müzik Yarışması’nın 22 Nisan’daki finaline konuk sanatçı olarak gelmiş ve jüri üyeliği yapmıştı.

Martha Wash Kimdir?

Tüm dünyada 100 milyonu aşkın albüm satışı bulunan ve bir döneme damga vuran ‘Everybody Dance Now’, ‘Carry On’ ve ‘Give It to You’ gibi şarkılarıyla efsaneleşen 1956 doğumlu Amerika’nın pop, R&B ve dans müzik alanındaki önemli sanatçılarından birisidir.