IMG_0952.JPG

Ulusal kanalı RTS’de yayınlanan “Nedeljno Popodne” adlı televizyon programıyla Sırbistan, bugün Beovizija’nın ilk finalistini belirledi.

Ünlü isimlerin oturduğu jüri koltuğunda Vladimir Graić, Leontina Vukomanović, Aleksandar Kobac ve Dragan Ilić bu yılın öncesine kadar isimleri duyulmamış sanatçıları değerlendirdiler.

Toplamda gelen 300 başvurudan en iyi 10 katılımcı bugün Beovizija’da yerini almak için yarıştılar. 10 sanatçı da ülkede tanınmış sanatçıların şarkılarını söyleyerek ses yeterliliklerini göstermeye çalıştılar. Jürinin görevi ise bu 10 şarkıdan yalnızca birini seçmek. Tabiî ki bu çok kolay bir karar olmadı, hele ki bu kadar yetenekli insanın içinde. Jüri iki yarışmacı arasında kaldı ancak ikisinin de elenmesini istemedi, böylece ikisi de finale çıktı. Jüri durumu şöyle dile getirdi: “Bütün yarışmacılar fazlasıyla yetenekliydi, ancak bu iki katılımcı bizi tam anlamıyla büyüledi.”.

Danica Krstić ve Goga Stanić Beovizija biletlerini aldılar. Danica Krstić 19 yaşında bir etnik müzik sanatçısı. Bu tarz bir yarışmaya katılmanın ve ülkesini temsil etme ihtimaline sahip olmanın onun için büyük bir onur ve aynı zamanda büyük tecrübe katacak bir platform olduğunu dile getirdi.

Jüriler Beovizija’ya sadece üç yarışmacı gideceğinin farkında olduklarını ancak yetenekli birini göz göre göre elemek istemediklerini dile getirdiler. Bir sonraki aşamada ne olacağını haftaya karar verecekler. Belki bir düetle karşımıza çıkabilirler. Göreceğiz.