Sırbistan: Bojana Stamenov Viyana’ya Gidecek Olan İsim Oldu!

 

bojana-stamenov-foto-marina-lopicic-1415310041-587664

Bu akşam Sırbistan elemesi “Odbrojavanje Za Beč”in finali gerçekleştirildi. Sırbistan’ı Viyana’da Bojana Stamenov temsil edecek.Gece eski Sırbistan temsilcilerinin performanslarının kolajıyla başladı. Daha sonrasında performanslarını sergilemek üzere yarışmacılar birer birer sahne aldılar.

İlk performans Aleksa Jelić’in “Vodi Me” (Beni Al) adlı parçasıydı. Daha sonra Danica Krstić “U Ime Ljubavi” (Aşkın İsminde) adlı parçasıyla sahne aldı. En son ise sahneye Bojana Stamenov “Ceo Svet Je Moj” (Tüm Dünya Benim) adlı parçasıyla çıktı.

Oylama Eurovision kurallarındaki gibi 20 dakika sürdü ve performanslar baştan birdaha yayınlandı.

Oylamalar hesaplanırken 2013 Sırbistan temsilcisi Moje 3, 2007’de Sırbistan’a birincilik getiren şarkı Molitva adlı parçayı seslendirdi. Ardından 2009 Karadağ temsilcisi Andrea Demirović, “Odlazim” (Gidiyorum) adlı parçasını seslendirdi. Son olarak Beauty Queens “Zavet” (Rehin) adlı parçasını seslendirdi.

Jüri oylamasında da halk oylamasında da birinci olan Bojana Stamenov, Viyana biletini almaya hak kazandı. İşte puan tablosu:

Bojana Stamenov: 3+3=6
Danica Krstić: 1+2=3
Aleksa Jelić: 2+1=3

İşte kazanan şarkı:


Aday iki diğer şarkı :

 

 

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir