Sırbistan’ın Novi Sad şehrinden gelen dört kadın sanatçının kurduğu akustik müzik grubu “Frajle”nin Sırbistan’ı bu sene Stockholm’de gerçekleştirilecek olan 2016 Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil edeceği iddia edildi.

Jelena Karleuša ile başlayan “Sırbistan’ı bu sene kim temsil edecek?” polemiklerinin ardı arkası kesilmiyor. Jelena Karleuša’nın, hakkında çıkan Eurovision temsilciliği iddialarını reddetmesinin ardından ortadaki belirsizlik devam ederken, Novi Sad’lı dört kadın sanatçı olan Marija Mirković, Nataša Mihajlović ve kardeşler Nevena ve Jelena Buča’nın oluşturduğu Frajle grubu, köklü Sırp gazetelerinden biri olan Politika’ya verdiği bir demeçle soru işaretlerini kendi üzerine yönlendirmeyi başardı. Kısa soru ve cevaplardan oluşan bu minik röportajın son sorusu dikkat ise çekici:

2016’YA DAMGASINI VURACAK ŞEY?

Bizim “Eurovision’a” katılımımız

Kaynak: http://www.politika.rs/sr/clanak/345781/Spektar/Zivot-i-stil/PAMTICU-U-2015-Frajle

Bunun sadece bir dilek olup olmadığı ise merak konusu. Sırbistan’ın uzun süredir delegasyon şefliğini yapan Dragoljub Ilić ise “Večernje Novosti” gazetesine verdiği açıklamada, Sırbistan’ın temsilcisinin daha henüz belli olmadığının, seçim için son günün 28 Şubat olduğunu dile getirdi.

Kaynak: http://www.novosti.rs/vesti/scena.147.html:586360-Evrosong-Frajle-idu-u-Stokholm

Frajle grubu geçen sene başarılı bir kariyer senesi geçirmiş, Sava Centar’da konser vermiş ve aynı zamanda 2014 Makedonya Eurovision temsilcisi olan Tijana Dapčević’le bir düet de yapmıştı.