IMG_0839.JPG
Sırbistan’ın Eurovision hazırlıkları hakkındaki duyulmamış yeni gelişmelerini sizler için derledik.

Sırp medyasının yaptığı habere göre bu seneki ulusal final bestelerini, ülkeye birincilik getiren “Marija Šerifović”in “Molitva” adlı birincilik parçasının bestecisi Vladimir Graić Graja’dan başkası yapmayacak!
Vladimir Graić Graja yarışmada yarışacak üç beste besteleyecek. En çok puanı alan ülke ise Sırbistan’ı Eurovision 2015 sahnesinde temsil edecek.

“Beoton Prodüksiyon” ve Saša Mirković ise bu parçaları seslendirecek sanatçıları seçecek isimler. Bazı iddialar ise Vladimir’in Bojana Stamenković’i arayacağı şeklinde. Hemen kendisini hatırlatalım, 2011 yılında “Ja Imam Talenat” (Yeteneğim Var) yarışmasıyla seyirciyi büyüleyen ve “Sırp Aretha Franklin” olarak anılan ülkenin önemli sanatçılarından bir tanesi. Biz, bestecilerin iyi sanatçılarla ve bestesiyle yarışmaya damga vuracağına inanıyoruz. Ve tabiî ki performanslarıyla ki bu da en az şarkı kadar seyirciyi ve sonucu etkileyen bir kriter.

Bu sene, ulusal finalden temsilci olarak çıkabilmek birhayli zor gözüküyor, çünkü besteciler de şarkıcılar da oldukça iddialı olacağa benziyor. Umarım bu emeklere değecek bir temsilci seçilir ve sahnede yerini alır. Şimdiden iyi şanslar!