Slogan Belli Oldu: Dare to Dream! #ESC2019 #TelAviv

 

4-16-18 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek 2019 Eurovision Şarkı Yarışması’nın sloganı belli oldu. Eurovision’un resmi twitter hesabından paylaşılan gönderiye göre bu senenin sloganı Dare to Dream (Hayal Etmeye Cesaret Et)

Bu sene yarışmaya diğer aday şehirleri geride bırakarak seçilen Tel Aviv ev sahipliği yapacak.

Tel Aviv, 391.300 kadarlık nüfusuyla İsrail’de bulunan ikinci büyük kent.  İsrail’in ekonomik olarak merkezi olan kent ayrıca İsrail Borsası’na da ev sahibidir. National Geographic tarafından Tel Avivi Dünya’daki en iyi dokuzuncu kumsal şehri olarak seçti. Tel Aviv, düzenli olarak, Dünya’nın en iyi LGBTİ şehirlerinden biri olarak seçiliyor. Tel Aviv, Akdeniz ikliminin görüldüğü bir kenttir. Kentte yazlar sıcak ve nemli; kışlar serin ve yağışlıdır. Denize yakınlığı nedeniyle Tel Aviv, yıl boyunca nemlidir. Tel Aviv çeşitliliğin bol olduğu ve aktif olan bir gece hayatına sahiptir. Birçok sayıda bar, dans barları ve gece kulüpleriyle doludur. Gece kulüplerinin en fazla bulunduğu yer Tel Aviv limanıdır.

 

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir