Slovenia: Rebeka Dremelj’s New Funny Clip

 

Rebeka Dremelj represented her country Slovenia in Eurovision Song Contest 2008 with “Vrag Naj Vzame”. Her new clip Tašča(mother-in law ) released…She made a song about her mother-in law and it’s a song of funny character. It became pretty popular on TV and radio in very short time. Song was written by Rečan Andrej Babić. The video describes relation among daughter in law and mother in law. The role of mother in law played Zvezdana Mlakar, famous Slovenian TV presenter.

Rebeka Dremelj  – Tašča

Rebeka Dremelj borned in 1980. She is a singer, model, fashion designer, actress,TV presenter and Miss Slovenia 2001. She represented her country Slovenia in Eurovision Song Contest 2008 with “Vrag Naj Vzame”. She became 36th with 11 points in semi final and couldn’t pass the final.

Her Eurovision performance:

 

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir