Tamta’nın Şarkısı “Replay”ın Tam Hali Paylaşıldı

 

Yunan-Gürcü şarkıcı Tamta 2019 Eurovision Şarkı Yarışması‘nda Kıbrıs için seslendireceği “Replay” şarkısını paylaştı…

Tamta’nın Eurovision sahnesinde ülkesini temsil edeceği “Replay” Alex P, Teddy Sky, Victory Svensson, Kristoffer Fogelmark ve Albin Nedler tarafından yazıldı. “Replay“ın klibinin yönetmen koltuğunda ise Giannis Michelopoylos yer aldı.

Replay“in klibini buradan izleyebilirsiniz.

Tamta “With Love” şarkısı ile 2007 yılında Yunanistan’ı yarışmada temsil etmek için ulusal finale katılmış ancak yarışmayı üçüncü sırada tamamlamıştı. Ardından 2010 yılında temsil etmek için girişimlerde bulunmuş ancak bu isteği kanal tarafından geri çevrilmişti. Son olarak Tamta’nın adı geçen yıl Kıbrıs’ı temsil edeceği yönündeki dedikodularla gündeme gelmişti.

2018 Eurovision Şarkı Yarışması‘nda Eleni Foureira “Fuego” şarkısıyla yarışan Kıbrıs’ın yarışmaya katıldığı 1981 yılından bu yana en iyi derecesi olan ikinciliği elde etmişti.

Kıbrıs 2019 Eurovision Şarkı Yarışması 1.  Yarı Finali‘nin 1. yarısında yarışacak.

2019 Eurovision Şarkı Yarışması hakkında genel bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Spotify‘da “Eurovision Song Contest 2019” listemizden bu yılın tüm şarkılarına ulaşabilirsiniz:

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir