TAYANNA “Квітка” ile Yarışamayacak!

 

Geçtiğimiz yıl “I Love You” şarkısıyla Ukrayna’yı temsil etmek için yarışan TAYANNA, 2018 yılında ülkesini yeniden temsil etmek için hazırlandığını sevenleri ile paylaşmıştı…

TAYANNA 2018 yılında ülkesini temsil edebilmek için yeniden ulusal finale katılma kararı aldı ve geçtiğimiz aylarda çıkardığı albümünden 4 aday şarkıdan birisiyle ulusal finalde yer alacağını duyurdu. Bu 4 şarkıdan hangisinin aday şarkı olacağını belirlemek için ise bir anket düzenledi.

Anket sonucu kazanan şarkı hatırlanacağı üzere “Квітка” olmuştu. Ancak TAYANNA bu şarkı ile ulusal finale katılamayacak. Nedeni ise 1 Eylül tarihinden önce şarkının kamuoyu ile paylaşılması. Bilindiği üzere Eurovision kuralları gereği bir şarkının 1 Eylül tarihinden önce bir yerde paylaşılmaması gerekiyor.

Sanatçı şarkıyı “Черноморские Игры” (Karadeniz Oyunları) sırasında seslendirdiği için bu şarkı diskalifiye edildi. Aslında bu sanatçının “Тримай Мене” albümünden yani 4 şarkının yer aldığı albümden bir şarkıyı ulusal finalde seslendiremeyeceği anlamına geliyor.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Haber Bülteni/Newsletter

Choose Your Language

Advertisements
Spotify: Eurovision 2019

INFE Germany

Eurovision 2019 Final18/05/2019
24 gün kaldı.
Bumerang - Yazarkafe