TAYANNA Lelia’sını Bugün Paylaştı!

 

Geçtiğimiz yıl “I Love You” şarkısıyla Ukrayna’yı temsil etmek için ülkesinin ulusal finalinde yarışan TAYANNA, yarışmayı ikinci tamamlayınca hayallerini gerçekleştiremedi. Sanatçı bu sene de ülkesinin ulusal finalinde yarışacağını açıklamış ve  geçtiğimiz aylarda çıkardığı albümünden 4 aday şarkıdan birisiyle ulusal finalde yer alacağını duyurmuştu. 

Anket sonucu kazanan şarkı hatırlanacağı üzere “Квітка” olmuştu. Ancak TAYANNA bu şarkı ile ulusal finale katılamayacak. Nedeni ise 1 Eylül tarihinden önce şarkının kamuoyu ile paylaşılması. Bilindiği üzere Eurovisionkuralları gereği bir şarkının 1 Eylül tarihinden önce bir yerde paylaşılmaması gerekiyor.

Bunun üzerine yeni bir şarkı üzerine çalışmalara başlayan TAYANNA, şarkısını henüz paylaşmamış olsa da şarkı sözü ve isminden ipuçlarını paylaştı. TAYANNA ulusal finalde Lelia adlı şarkısıyla olacak. Lelia, Slav aşk tanrıçasıdır. Çiçek, çelenk ve otlar ile süslenmiş genç ve güzel bir kıza benziyor.

“Lelia! Lelia!

Çok gözyaşı döktüm.

Çünkü aşık oldum … “

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir