Bundan tam 5 yıl önce bugün idi… Böyle söyleyince üzerinden ne kadar uzun zaman geçtiği daha iyi anlaşılıyor sanırım. TAM 5 YIL!…

Efendim bundan tam 5 yıl önce bugün yani 9 Ocak 2012’de ülkemizi Eurovision Şarkı Yarışması’nda son kez temsil eden isim açıklandı. Bu isim hepinizin bildiği üzere: Can Bonomo oldu. Gelin o gün neler yaşandığını hatırlayalım. TRT temsilcimizin ne zaman açıklanacağını şu şekilde ilan etti:

Eurovision’da Türkiye’yi Kim Temsil Edecek?

57’inci Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek sanatçı bu akşam TRT 1 Ana Haber bülteninde açıklanacak. Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de düzenlenecek 57. Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek sanatçı, TRT 1 Ana Haber bülteninde açıklanacak. Seçilecek sanatçı saat 19.00’daki bülten de konuk da edilecek. Bakü’deki yarışmanın yarı finalleri 22-24 Mayıs tarihleri arasında, final ise 26 mayıs’ta yapılacak. Türkiye’nin yarı finallerde hangi gün yarışacağı ise ileriki günlerde yapılacak kura çekiminden sonra belli olacak.

Kaynak

Hemen ardından ise ana haber bültenini heyecan ile beklemeye koyulduk. Ancak gün içerisinde ortaya çeşitli dedikodular atıldı. Bunlardan birisi Can Bonomo’yu işaret ediyordu. Nitekim doğru çıktı:

Türkiye’yi Can Bonomo Temsil Edecek
57. Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek sanatçı belli oldu.Kamuoyunun aylardır gündemde tuttuğu sorunun yanıtı, TRT’nin ana haber bülteninde yanıtını buldu.

Türkiye’yi bu yıl Eurovision Şarkı Yarışması’nda genç sanatçı Can Bonomo temsil edecek.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yapılacak yarışma için TRT tarafından görevlendirilen Can Bonomo, sıkı bir hazırlık sürecine gireceğini ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğini açıkladı.

Eurovision Şarkı Yarışması’nda birinci olduğumuz günden beri kamuoyunun her yıl merakla beklediği Eurovision temsilcimiz, TRT-1 Ana Haber bülteninde açıklandı.

İlginç şarkıları ve tarzıyla dikkat çeken 24 yaşındaki Can Bonomo, Türkiye’nin 2012’deki Eurovision temsilcisi oldu.

Can Bonomo, “Çok sürpriz oldu çok şaşrıdık tabiki, bir yandan da çok gurur duyuyoruz çok güzel bir olay bu. Türkiye’yi temsil edecek olmamız çok heyecanlı ve zaten şu an çok heyecanlıyız” dedi.

Can Bonomo, “Ben albümümü çıkaralı daha çok uzun bir süre olmadan TRT’nin böyle genç bir yeteneğe şans vermiş olması bence inanılmaz mutluluk verici bir şey ve benim gibi genç müzisyenler heralde ilham almıştır bu durumdan” dedi.

Yarışma için sıkı bir hazırlık kampına girecek olan genç sanatçı, hazırlayacağı şarkı için küçük ipuçları da verdi.

Can Bonomo, “Eurovisionla ilgili kendi tarzımda bir şey çıkartacağım kesin ama tabi ki onu bir yandan bir çok ülkenin dinleyebileceği ve bizim ülkemizi tanıtacak şekilde de eurovisiona adapte etmeye çalışacağız” dedi.

Bonomo, “Hem kendimi en iyi şekilde anlatacak biçimde yapmak isterim bunu hem de güzel bir duygu yaratmak isterim bizim ezgilerimize çok fazle yer vermeye çalışacağım” dedi.

57’nci Eurovision Şarkı yarışması 22-26 Mayıs tarihlerinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenecek.

Gelin canlı yayını hatırlayalım:

TRT’nin seçiminin ardından 10 Ocak 2012 tarihli gazetelerin ilk sayfaları seçimi tek kelimeyle: “Sürpriz” olarak aktardılar: