Türkiye’de Bülend Özveren ile ilgili geyikleri duymayan yoktur sanırım. “Yılda üç gün çalışan adam.”, “Eurovision’da yokuz Bülend Özveren işsiz kaldı puhaha!” gibi. Şu sıralar eminiz İrlanda’dan Ryan Tubridy’de aynı geyiklere maruz kalıyordur…

Ben olsam gerçekten ortalığı ayağa kaldırırdım. Ryan Tubridy’nin yerinde olsam İrlanda Devlet televizyonu RTE’ye bomba atardım. Sorun ne mi? Sorun şu:

Efendim İrlanda şarkısını 7 yıldır “Eurosong” ile seçmekte malumunuz bu show ise Ryan Tubridy’nin “The Late Late Show” isimli tam adına yakışır programının içerisinde yer alıyordu. Ancak bu yıl “Eurosong”a gerek kalmadı. İrlanda Eurovision temsilcisini ve şarkısını doğrudan açıkladı.

the-late-late-show-special-eurosong

İrlanda’dan gelen haber beni ziyadesiyle memnun etti. “The Late Late Show” en az “Malta Ulusal Finali” kadar akıllara zarar bir programdı. Birincisi gerçekten “The Late Late Show” idi. Program bir türlü bitmek bilmiyordu. İkincisi ise bitmeyen jüri yorumlarıydı. Bu iki nedeni birlikte düşününce “Eurovision fanlarının bedduaları” yerini buldu dedim.

Ryan Tubridy’in yaptığı açıklamaya göre kendisi İrlanda’nın Eurovision temsilcisi ve şarkısını herkesle aynı anda öğrendiğini söylemiş. Daha buna ne denir ki? 7 yıl boyunca programını İrlanda Devlet Televizyonu RTE kullansın ama bir gün gelsin sana haber dahi vermesin. Ryan Tubridy adına gerçekten üzüldüm. Ama haketti.

Şaka bir yana Ryan Tubridy’in açıklaması şu şekilde:

“7 yıldır çok eğlenerek ve severek Eurosong’u yapıyorum ancak maalesef ülkemiz hakettiği ve beklediği sonucu alamıyor. Bunun için artık birşeyleri değiştirmemiz gerekliydi. Daha iyi sonuçlar alabilmek için yeni şeylerin denenmesi gerektiği açıktı. Temsilcimizi bende herkesle birlikte öğrendim, bunu saklamayacağım ancak olması gereken buydu. Nicky Byrne tam bir pop star ve eminim basının ilgisi hep üzerinde olacak böylece hakettiği başarıyı yakalayacaktır.”