TRT, ABU TV Şarkı Festivali için Güliz Ayla ve Bahadır Tatlıöz’ü Seçti!

 

ABU TV Şarkı Festivali’nin 7.si 2 Ekim’de Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta gerçekleştirilecek.

TRT, ülkemizi temsil etmesi için Güliz Ayla ve Bahadır Tatlıöz’ü seçti. 2 ünlü şarkıcı bayrağımızı 3.kez katıldığımız festivalde dalgalandıracak. Bu sene festivale 14 ülke katılım sağlayacak.

Türkiye’yi daha önce 2014’te maNga, (performansı izleyin) ve ev sahibi olduğumuz 2015’te Murat Dalkılıç temsil etmişti. (performansı izleyin ) o seneki yarışmayı buradan izleyebilirsiniz. Türkiye 2016 ve 2017’de yarışmaya katılmamıştı. Adı üstünde bu bir festival, yarışma değil dolayısıyla temsilciler şarkılarını seslendiriyor ancak oylama yapılmıyor. Güliz Ayla’nın en çok dinlenen şarkıları 142 milyon ile  Olmazsan Olmaz ve 88 milyon ile Bahsetmem Lazım

Yayıncı kuruluş, Asya Yayın Birliği tarafından paylaşılan görsel

Bahadir Tatlıöz’ün ise YouTube üzerinden en çok dinlenen/izlenen şarkısı ve klibi 113 milyon ile Takvim

Şarkıcıların şarkıları Metin Özülkü tarafından yazıldı ve bestelendi ancak ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor.

Temsilciler, haberi sosyal medya üzerinden böyle duyurdu;

 

About the author

Enes

Eurovision ile ilk tanışmam 2007 yılında şans eseri olmuştu. Kanallar arasında dolaşırken denk gelmiştim ve tek bildiğim Kenan Doğulu’nun bizi temsil ettiğiydi. 2008 yılı da dahil olmak üzere izlememiş, ilgilenmemiştim. İlgimi çekmeye 2009 yılında başladım diyebilirim o gün bugündür takip ediyorum. Lizbon 2018'de yer almak kesinlikle bir hayalimin gerçekleşmesiydi, önümüzdeki yıllarda devam edeceğine inanıyorum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir