TRT’den Kesin Cevabı Aldık: Eurovision 2017’ye KA-TIL-MI-YO-RUZ!

 

Eurovision Şarkı Yarışması 2016’da Jamala’nın zaferinden sonra Türk Fanlar Eurovision 2017 konusunda daha umutlu bir bekleyiş içerisine girmişti. Aslında umutlanma konusunda pek haksız sayılmazlardı çünkü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Jamala’yı başarısından sonra arayıp tebrik etmişti…

Ancak umutlar yine gelecek yıla yani Eurovision 2018’e kaldı. Sitemiz editörlerinden Cevat ASLAN TRT Müzik Daire Başkanlığı’nı bizzat arayarak yetkililerden TRT’nin Eurovision 2017 konusundaki kararını öğrendi. Editörümüzün “Eurovision Şarkı Yarışması’na katılım ile alakalı herhangi bir gelişme var mı? Katılacakmıyız?” sorusunun üzerine TRT Müzik Dairesi Başkanlığı Yetkilisi’nden gelen yanıt: “Hayır, herhangi bir gelişme yok. Türkiye geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda Eurovision Şarkı Yarışmasına katılmayacak.” şeklinde oldu.

Hatırlanacağı üzere yine ekibimizin TRT Genel Müdürü Sayın Şenol Göka ile gerçekleştirdiği röportajda kararın olumsuz olacağı yönündeydi. Röportajımıza buradan ulaşabilirsiniz.

2018’de görüşmek üzere…

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

2 Comments

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir