Bildiğiniz üzere 2013 yılında TRT Eurovision Şarkı Yarışması’ndan çekilmiş ve o tarihten itibaren yarışmaya katılmamıştı. 2013 yılında sebep göstererek diğer yıllarda ise sebepsiz bir şekilde dünyanın en çok izlenen müzik organizasyonunu yayınlamamıştı.

Peki birinci yarı finaline sadece 5 gün kalan 2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nı TRT bu yıl yayınlayacak mı? İşte bu sorunun yanıtı.

Daha önce TRT kulisinden elde ettiğimiz bilgilere göre TRT Aktif Hat’a son haftalarda gelen istekler ve sorular beklenenden çok olduğundan “Eurovision Yayın” başlığı adı altında TRT Müzik ve yayın birinine iletildiğini öğrenmiştik. TRT 1’in yayın akışı 10 gün önceden TRT Müzik’in ise bir hafta önceden hazırlanıyor. Yarışmanın yarı finallerinin yayınlanmayacağı kesinleşmişdi ve haberi aldığımız TRT çalışanı final için geçen yıla göre daha umutlu olduklarını belirtmişti.

Peki karar ne oldu?

TRT yayın akışı belli oldu. Herhangi bir TRT televizyonu yada rafyosunda yarışma malesefki bu yıl da yayınlanmayacak.

Nereden izleyebilirim?

Yarı finallerden ve büyük finalden bir gün önce ülke ülke hangi kanal ve platformdan yayınlanacağını detaylı olarak paylaşacağız. Takipte kalın.