TRT’nin Yayın Durumu Belli Oldu!

 

Bildiğiniz üzere 2013 yılında TRT Eurovision Şarkı Yarışması’ndan çekilmiş ve o tarihten itibaren yarışmaya katılmamıştı. 2013 yılında sebep göstererek diğer yıllarda ise sebepsiz bir şekilde dünyanın en çok izlenen müzik organizasyonunu yayınlamamıştı.

Peki birinci yarı finaline sadece 5 gün kalan 2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nı TRT bu yıl yayınlayacak mı? İşte bu sorunun yanıtı.

Daha önce TRT kulisinden elde ettiğimiz bilgilere göre TRT Aktif Hat’a son haftalarda gelen istekler ve sorular beklenenden çok olduğundan “Eurovision Yayın” başlığı adı altında TRT Müzik ve yayın birinine iletildiğini öğrenmiştik. TRT 1’in yayın akışı 10 gün önceden TRT Müzik’in ise bir hafta önceden hazırlanıyor. Yarışmanın yarı finallerinin yayınlanmayacağı kesinleşmişdi ve haberi aldığımız TRT çalışanı final için geçen yıla göre daha umutlu olduklarını belirtmişti.

Peki karar ne oldu?

TRT yayın akışı belli oldu. Herhangi bir TRT televizyonu yada rafyosunda yarışma malesefki bu yıl da yayınlanmayacak.

Nereden izleyebilirim?

Yarı finallerden ve büyük finalden bir gün önce ülke ülke hangi kanal ve platformdan yayınlanacağını detaylı olarak paylaşacağız. Takipte kalın.

About the author

Mehmet Taha Kadaş

Eurovision benim için vazgeçilemez bir olay hem de her yıl. İlk tanışmam 2005 yılında oldu. 2009'da ise tavan yaptı. Final gecesi benim için yılın en önemli günü. Kısacası Eurovision Obsesyonum var.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir