Ukrayna Birinci Yarı Finalindeki Halk Oylaması Yüzdelik Sonuçları

 

62. Eurovision Şarkı Yarışması ev sahibi ülkesi Ukrayna temsilcisini belirlemek için kolları sıvadı. Dört hafta sürecek ulusal final maceralarına geçtiğimiz gece birinci yarı final ile birlikte başlayan Ukrayna, geçen sene kullandıkları seçim sistemini devam ettiriyor…

Yarı final turunda jüri ve halk oyları sonucunda toplam puanda ilk ikiye giren isimler final gecesinde yarışmaya hak kazanıyor. Tayanna ve Salto Nazad galibiyetiyle tamamlanan ilk yarı finalin tüm sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.
Ancak yayında verilmeyen bazı ekstra bilgiler yarışmanın ardından paylaşıldı. Buna göre halk oylamasında %30.05 orana ulaşan Tayanna birinci olurken, ikinci en yüksek oranla %24.90 ile Mirzoyan olmuş. Tüm isimlerin oranlarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir