Ukrayna İki Finalistini Daha Seçti

Ukrainian national selection for Eurovision 2016
 

Jamala’nın Stockholm’deki zaferinin ardından 2. kez Eurovision Şarkı Yarışması’na ev sahipliği yapacak olan Ukrayna ulusal final macerasına kaldığı yerden devam ediyor. İkinci yarı finalinin tamamlandığı gecede geçen hafta seçilen TAYANNA ve Salto Nazad’a rakip iki isim daha belirlendi.

Bu yıl 3 yarı final ve büyük finalden oluşarak 3 etapta tamamlanacak. Toplamda 24 şarkının yarıştığı yarışmada 3 hafta süren yarı finallerde her hafta 8 hafta yarışacak ve yalnızca 2 tanesi finale çıkabilecek (Yarışacak şarkıları dinlemek için tıklayınız).

Yarışma takvimi ise şu şekilde:

04/02: 1. Yarı Final
11/02: 2. Yarı Final
18/02: 3. Yarı Final
25/02: Büyük Final

Bugün ise yarışmanın ikinci etabı tamamlandı. Bu hafta sahne alan sekiz isim şunlardı:

  1. Letay – Svit chekaye
  2. Mila Nytych – Mystery
  3. Kuznetsov – Deep Shivers
  4. Aghiazma – Synthetic Sun
  5. Detach – Distance
  6. Rozhden – Saturn
  7. Panivalkova – Dokuchayu
  8. Illaria – Thank You for My Way

Konstantin Meladze, Andriy Danylko ve Jamala’dan oluşan jüri ile halk oylarıyla belirlenen finalistler Illaria ve Rozhden oldu. İkinci yarı finalde sahne alan tüm sanatçılarının performanslarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir