Ukrayna Katılımcı Ülkelere İlk Sürprizini Açıkladı

 

Ev sahibinin açıklanma süreci erteleyen ardından “kara liste” olayıyla tekrar yeni bir gerginlik başlatan Ukrayna bu kez katılımcı ülkeler için planladığı jesti duyurdu…

Gelen haberlere göre Ukrayna Kiev’in ev sahipliğiyle birlikte şehrin hazırlıklarına başladı. Eurovision Şarkı Yarışması kapsamında Kiev’de 2 hafta boyunca hizmet verecek ve şehrin 5 farklı noktasında kurulacak fan alanlarının kurulmasın planlanıyor. Ayrıca bu alanlara kurulacak olan dev ekranlarla toplamda 30 bin kişinin yarışmayı takip edebileceği belirtildi.

Kiev Belediyesinin katılımcı ülkelere ise özel bir sürprizi var. Petrykivka boyamalarıyla ünlü olan Ukrayna 5 farklı noktaya Petrykivka boyaması yapılmış 11 dev tabak yerleştirecek. Bu tabaklarda katılımcı her bir katılımcı ülkenin bayrağı ve önemli bir yapısının görüntüsü resmedilecek. Yarışmadan sonra ise bu dev tabaklar Volodymyrska Parkı’na taşınacak ve orada sergilenecek.

Petrykivka boyaması sergisinden örnekler:

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Haber Bülteni/Newsletter

Choose Your Language

Advertisements
Spotify: Eurovision 2019

INFE Germany

Eurovision 2019 Final18/05/2019
54 gün kaldı.
Bumerang - Yazarkafe