Ukrayna Sofia’yı Seçti!

 

Erken saatlerde ulusal final yapmasıyla tanınan Ukrayna yine Avrupa’daki bir çok fan uyanmadan temsilcisini seçti. Sofiia Rol ulusal final için hazırladığı Planet craves for lov­e şarkısını ülkesi adına Malta’da seslendirecek.

Ağustos ayı içerisinde yapılan ön elemede bugün sahne alacak 12 isim belirlenmişti. Bu 12 yetenekli çocuk sanatçı ulusal kanalın belirlediği sırayla performanslarını sergilediler. İzleyicilerin en fazla 20 SMS atma hakkı olduğu oylamada, kazanan isim hem jüri hem halk oylarıyla belirlendi. Sabahın erken saatlerinde başlayan bu şovu fanlar NTU’nun resmi YouTube kanalında takip etme imkanı buldular. Ulusal  final için sahne, açık bir alanda olması ve çok sade bir tasarımın tercih edilmesi gözlerden kaçmadı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Jüri ve Halk Oylaması Sonuçları 

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir