Temsilcisini geçen sene uyguladıkları ulusal final sistemine çok benzer bir formatla belirleyecek olan ev sahibi ülke Ukrayna’da bugün başvurular için son gündü. İki ana başlık altında alınan başvurulardan Şubat ayında gerçekleştirilecek yarı finallere kalacak olan isimler bir yandan kanal için uzman kişiler tarafından değerlendirilirken diğer yandan internet üzerinden halk oylaması sonucu belirleniyor.

Üç yarı final sonunda finale kalmaya hak kazanan isimler 25 Şubat günü büyük finalde yer alacak. Yüzde elli jüri oyları ve yüzde elli halk oylarıyla belirlenecek olan kazanan Ukrayna’yı kendi ülkesinde temsil etme hakkı kazanacak. Jüri koltuğundan geçen seneden farklı olarak Ruslana yerine Jamala oturacak ve ona Konstantin Meladze, Andriy Danylko isimleri eşlik edecek.

Bugün başvuruların son günü olduğundan resmi kanal ulusal final heyecanını şimdiden halka hissettirmeye başladı. Hazırladıkları özel videoyu yayımlamaya başlayan kanal güzel bir ulusal finalin bizleri beklediğinin sinyalini verdi.