Ukrayna’da Kriz!

 

2014 yılında Rusya tarafından toprağı Kırım işgal edilen ve bazı bölgeleri hala tehdit altında olan Ukrayna’da sular durulmuyor.

Ukrayna’nın doğusunda Rusya yanlısı ayrılıkçılarla Ukrayna güvenlik güçleri arasındaki çatışmalar güçlendi. Birçok can kaybı yaşandı ve İngiltere taraflara çatışmaların durması için çağrıda bulundu. Çatışmaların Donetsk bölgesinde yoğunlaştığı belirtilirken Rusya’ya uygulanan yaptırımların da kalkmayacağı vurgulandı.

Öte yandan Eurovision fanlarının Rusya aleyhinde davranışlar sergilediği bilinirken iki ülkenin adeta savaşta olduğu bir dönemde Kiev’de yarışacak Rus şarkıcının nasıl bir tepki alacağı merak konusu.

About the author

Enes

Eurovision ile ilk tanışmam 2007 yılında şans eseri olmuştu. Kanallar arasında dolaşırken şöyle bir görmüştüm ve de Kenan Doğulu’nun bizi temsil ettiğini biliyordum ama 2008 yılı da dahil olmak üzere izlememiş, ilgilenmemiştim. İzlemeye 2009 yılında başladım o gün bugündür devam ediyorum. Ev sahibi ülkeye gitmek, yıllardır televizyondan izlediğim etkinliği canlı takip etmek 2018 yılının getirmesini istediklerimden.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Haber Bülteni/Newsletter

Choose Your Language

Advertisements
Spotify: Eurovision 2019

INFE Germany

Eurovision 2019 Final18/05/2019
54 gün kaldı.
Bumerang - Yazarkafe