Ukrayna’da Kriz!

 

2014 yılında Rusya tarafından toprağı Kırım işgal edilen ve bazı bölgeleri hala tehdit altında olan Ukrayna’da sular durulmuyor.

Ukrayna’nın doğusunda Rusya yanlısı ayrılıkçılarla Ukrayna güvenlik güçleri arasındaki çatışmalar güçlendi. Birçok can kaybı yaşandı ve İngiltere taraflara çatışmaların durması için çağrıda bulundu. Çatışmaların Donetsk bölgesinde yoğunlaştığı belirtilirken Rusya’ya uygulanan yaptırımların da kalkmayacağı vurgulandı.

Öte yandan Eurovision fanlarının Rusya aleyhinde davranışlar sergilediği bilinirken iki ülkenin adeta savaşta olduğu bir dönemde Kiev’de yarışacak Rus şarkıcının nasıl bir tepki alacağı merak konusu.

About the author

Enes

Eurovision ile ilk tanışmam 2007 yılında şans eseri olmuştu. Kanallar arasında dolaşırken denk gelmiştim ve tek bildiğim Kenan Doğulu’nun bizi temsil ettiğiydi. 2008 yılı da dahil olmak üzere izlememiş, ilgilenmemiştim. İlgimi çekmeye 2009 yılında başladım diyebilirim o gün bugündür takip ediyorum. Lizbon 2018'de yer almak kesinlikle bir hayalimin gerçekleşmesiydi, önümüzdeki yıllarda devam edeceğine inanıyorum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir